Wiosna w Krakowie – 5 miejsc, które warto zobaczyć

Kraków wiosną jest szczególnie piękny! A ta już na dobre zagościła nad Wisłą. Mieszkańcy porzucili grube zimowe płaszcze i zamienili je na lekkie okrycia i szerokie uśmiechy. Słoneczna aura zachęca przede wszystkim do aktywności na świeżym powietrzu. Jeżeli planujecie odwiedzić Kraków w najbliższym czasie mamy dla Was kilka ciekawych propozycji, jak cieszyć się wiosną w mieście oraz okolicach.

#1 Ogród Botaniczny

Na powierzchni blisko 10 hektarów w centrum miasta swoje piękno rozpościera Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego. Znajdziecie tu ok. 5000 gatunków i odmian roślin, w tym wiele tropikalnych, umieszczonych w specjalnych szklarniach. Wiosna to szczególny czas, kiedy drzewa i krzewy budzą się do życia.

Ogród zostanie otwarty dla zwiedzających zaraz po Wielkanocy, we wtorek 18 kwietnia. W oczekiwaniu na odwiedzających już rozkwitają, m.in: kalina wonna, skalnica tatrzańska oraz wawrzynek wilczełyko.

kalina wonna

wawrzynek wilczełyko.jpg

skalnica tatrzańska

#2 ZOO w Krakowie

Wiosna to również doskonały czas, aby wyruszyć na spotkanie pantery śnieżnej oraz tygrysa amurskiego, czyli odwiedzić krakowskie ZOO. Obok wymienionych już drapieżników znajduje się tu wiele innych ciekawych gatunków, w tym, m.in.: żyrafy, hippotamy, kondory, czy słonie indyjskie. Co więcej, ZOO zlokalizowane jest w Lasku Wolskim, największym zielonym kompleksie na mapie Krakowa. Bardzo łatwo dojechać tam zarówno komunikacją miejską, jak i na rowerze.

zoo2

zoo3.jpg

#3 Tyniec

Do Tyńca prowadzi przyjemna trasa rowerowa, ciągnącą się wzdłuż Wisły, która zapewnia niesamowite widoki. Na miejscu możemy cieszyć się niezwykłym klimatem panującym na terenie opactwa. Po spacerze po dziedzińcu klasztoru oraz odwiedzeniu Kościoła św. Piotra i Pawła możemy zakosztować relaksu w tynieckiej kawiarni, przy tradycyjnym naparze z ziół. Obowiązkowy jest także spacer wzdłuż Wisły, w stronę wałów przeciwpowodziowych, gdzie zobaczycie wapienną ścianę zbocza, na którym położony jest zespół klasztorny oraz najstarsze elementy murów.

Tyniec_Panorama1

tyniec

#4 Zalipie

Jeżeli marzy Wam się przygoda poza miastem zachęcamy Was byście oddalili się dokładnie o 67 km. Tutaj, na północ od Tarnowa znajduje się niezwykle malownicza, jedna z najpiękniejszych wsi z Małopolsce, Zalipie. Ten żywy skansen niecodziennej tradycji znajduje się na Szlaku Architektury Drewnianej. Znajdziecie tu przepiękne „chaty jak kwiaty”, czyli pięknie wymalowane w kwiatowe wzory chatki.

zalipie 3

zalipie2

#5 Dolina Chochołowska

Choć Dolina Chochołowska oddalona jest od Krakowa o niewiele ponad 100 km, w kwietniu czeka tu na nas niezwykły spektakl natury. Dolina pokrywa się wówczas, przepięknym dywanem rozkwitających krokusów, które na dobre zwiastują nadejście wiosny. Corocznie organizowane są tutaj „polowania na krokusy” dla wszystkich, którzy chcą doświadczyć tych niecodziennych, wizualnych wrażeń. Prawdziwy cud natury, zobaczcie zresztą na własne oczy!

krokusy w dolinie 3

krokusy w dolinie 2

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s